Ms Adams Katherine KAD Education Team Teach First: Maths
Mr Allen Christopher CAL Education Team ATT: English
Mr Allman Kevin KAL Operations Team Finance Manager
Ms Anderson Melissa MAE Education Team Attendance Lead (WP Campus)
Ms Archer Dawn DAR Education Team SEMH Teaching Assistant
Ms Armstrong Rebecca RAR Operations Team Catering Assistant
Ms Atkin Jade JAT Education Team SENCo (HW Campus)
Ms Bamber Sebbie SBA Education Team Teacher - Science TLR (KS4)
Ms Barber Kirsty KBA Education Team Teacher - English
Ms Barham Louise LBA Education Team Attendance Lead (HW Campus)
Mr Barker John JBA Education Team Teacher - Science
Mr Barkley Joshua JBK Education Team Teach First: Science
Dr Bell Jonathan JBE Education Team Teacher - Science
Ms Bickley Gill GBI Education Team Science Technician
Ms Blocksage Hannah HBL Operations Team Catering Assistant
Ms Botton Jennifer JBO Operations Team Cleaner
Ms Bowden Jacquie JBW Operations Team Personal Assistant to the Principal
Ms Brand Cassie CBR Education Team Teacher - Maths / Progress Leader
Ms Brasier Sandra SBR Education Team Data & Exams Manager
Mr Bridge Kevin KBR Operations Team Premises Assistant
Mr Burch Nigel NBR Operations Team Cleaner
Mr Burchell Nicholas NBU Senior Leadership Team Assistant Principal
Ms Burfitt Dawn DBU Education Team Head of French
Ms Burgess Jayne JBU Education Team Year 11 Intervention Lead
Ms Burgess Tamsin TBU Operations Team Catering Assistant
Mr Burton Samuel SBT Education Team Teach First: English
Ms Butters Sarah SBU Senior Leadership Team Assistant Principal
Mr Button Clifford CBU Operations Team Premises Manager
Ms Button Lesley LBU Operations Team Catering Assistant
Mr Button Matthew MBU Education Team Teacher - Maths
Ms Cardoza Christina CCA Education Team Teacher - MFL
Ms Carrington Helen HCA Education Team Teacher - Science
Ms Clark Shelley SCL Education Team Head of Year 10
Mr Clarke Ed ECL Operations Team Communications & Reprographics Manager
Ms Clarke Lorraine LCL Senior Leadership Team Regional Director
Ms Clemans Stephanie SCM Operations Team Catering Assistant
Ms Cockram Victoria VCO Senior Leadership Team Regional Associate Principal
Mr Coleman Ian ICO Education Team Teacher - Business Studies
Ms Coleman Michelle MCO Education Team Student Intervention Support - Year 10
Mr Collins Liam LCO Senior Leadership Team Principal
Mr Connor Christopher CCO Senior Leadership Team Vice Principal
Ms Cooper Debbie DCO Education Team Administrative Assistant
Ms Craig Jacqueline JCR Education Team Art, Design & Food Technician
Ms Cullen Emma ECU Education Team Teacher - Science
Ms Dalley Emma EDA Operations Team Receptionist/Administrator (HW Campus)
Ms Day-Jolly Sara SDJ Operations Team Cleaner
Ms Deeprose Karen KDE Education Team Head of Year 11
Ms Denton Eunice EDE Operations Team Catering Assistant, Cleaner
Mr Devlin Paddy PDE Education Team Teacher - Science
Ms Donoghue Iren IDO Education Team Teacher - Food Technology
Ms Downey Rachael RDO Education Team Safeguarding Officer
Mr Doyle Jack JDO Education Team Teacher - Geography
Ms Eglington Hannah HEG Education Team SEN Administrator
Mr Elford Jimmy JEL Education Team Interim Assistant Principal/Head of PE
Ms Elliott Tracey TEL Education Team Teacher - Art & Design
Ms Ellis Ellie EEL Operations Team HR & Payroll Assistant
Ms Fagan Louisa LFA Education Team Sixth Form Leader
Ms Farrelly Rebekah RFA Education Team Behavioural  Support Worker
Ms Fautley Charlotte CFA Education Team SENCo (WP Campus)
Mr Fermor Paul PFE Education Team Teacher - English TLR
Mr Fernandez Vincent VFE Education Team SEMH Support
Mr Firth Jerry JFI Education Team Teacher - Business Studies & Economics
Ms Firth Kimbley KFI Education Team Librarian
Ms Foster Mel MFO Operations Team Cleaner
Mr Frame Max MFR Education Team Teacher - Maths
Ms Fraser Ann AFR Operations Team Cleaner
Ms Frost Jeanette JFR Operations Team Cleaner
Mr Frost John JFO Operations Team Cleaner
Ms Garlington April AGA Education Team Head of Lower School Science
Ms Gerken Julie JGE Operations Team Catering Assistant
Mr Ghoneim Mahmoud MGH Education Team Teacher - IT/Science
Mr Gibson John JGI Education Team Teach First: RE
Ms Gill Amanda AGI Education Team Student Intervention Support - Year 9
Mr Gordon Joel JGO Education Team Teach First: Maths
Ms Green Sophia SGR Education Team Director of Progress - Year 7
Ms Griffiths Lynda LGR Education Team SEND Senior Co-ordinator
Ms Grimmer Debbie DGR Education Team Teacher - Humanities & Lower School Coach
Mr Gutsell Marc MGU Education Team Behaviour & Inclusion Support Worker
Ms Hargreaves Anna AHA Education Team Teach First: Science
Ms Harris Angie AHR Education Team Behaviour Support Worker
Ms Harrison Suzanne SHA Education Team Regional Lead Teacher: Science
Ms Havens Ruth RHA Education Team Teacher - English
Ms Hawes Kelly KHA Education Team Head of Art & Design
Ms Hayward Ruth RHW Operations Team Cleaner
Mr Hickey Tom THI Education Team ATT: Maths
Ms Hodgkin Debbie DHO Education Team Head of Year 9
Ms Hopkins Diane DHP Operations Team Cleaner
Ms Horton Juliet JHO Senior Leadership Team Vice Principal
  Mr Howell Ashley AHO Operations Team Premises Assistant
Ms Howell Sylvia SHO Education Team Behaviour Support Worker
Mr Howse Benjamin BHO Education Team Teach First: English
Ms Hudson Bridget BHU Operations Team Administrative Assistant
Ms Hughes Canan CHU Education Team Teacher - Maths
Ms Hunt Angela AHU Operations Team Cleaner
Ms Hustwayte Jessica JHU Operations Team Catering Supervisor
Ms Iglinski Collette CIG Education Team Head of RE & Church School Status
Ms Jenkins Lisa LJE Operations Team Adminstrative Assistant
Mr Jenner Kane KJN Education Team Pastoral Manager
Mr Johnson Martin MJO Education Team Art/DT Technician
Ms Kelvin Isobel IKE Education Team Teacher - Geography
Ms Kew Olivia OKE Education Team ATT: English
Ms Khabbazeh Mayssa MKH Education Team Teacher - Maths
Ms Kim Charlotte CKI Education Team HLTA: Literacy
  Ms Kirk Abi AKI Operations Team Sixth Form Administrator
Mr Kwapong Samuel SKW Education Team Teacher - Maths
Ms Laker Jan JLA Operations Team HR Manager
Ms Lambie Isobel ILA Education Team Head of Lower School English
Ms Lane Cariad CLA Operations Team Administrative Assistant
Mr Lawrence Marc MLA Operations Team Janitor/Mini-bus driver
Ms Leach Anna ALE Education Team Teacher - English
Mr Leach Ian ILH Education Team Design & Technology Technician
Ms Leech Bryony BLE Education Team Teacher - RE
Ms Letchford Teresa TLE Operations Team Cleaner
Ms Lotter Megan MLO Education Team Teach First: Science
Ms Lucas (Chicken) Cass CCH Education Team Teacher - Maths
Mr Maclean Liam LMC Education Team Behaviour & Inclusion Support Worker
Mr Mallindine Simon SMD Education Team Teacher - Geography
Mr Mardle Liam LMA Education Team Teacher - Art & Design
Ms Margiotta Anna AMA Operations Team Cover Supervisor
Mr Marsh Paul PMA Operations Team Cleaner
Mr Martellini Roberto RMA Education Team Teacher - PE
Ms Martin Kimberley KMX Operations Team Finance Assistant
Mrs Maynard Julie JMA Operations Team Catering Supervisor
Ms McCall Philippa PMC Education Team Head of Science
Ms McGachy Helen HMC Education Team Teacher - English
Ms McGuigan Annie AMG Education Team ATT: Geography
Ms Mellish Tania TME Education Team Teaching Assistant, Y7 & Y8 Intervention Lead
Ms Mepham Nicola NME Education Team Teaching Assistant - SPLD
Ms Millard-Ling Emma EMI Education Team Teach First: History
Mr Morgans Gareth GMN Education Team Director of Progress - Year 8
Mr Morley James JMO Operations Team Premises Assistant
Mr Morris Graham GMS Education Team Director of Progress - Year 10
Ms Munnery Charlotte CMU Education Team Alternative Provision Officer
Mr Murphy Kieron KMU Education Team Head of Maths
Ms Murphy Maggie MMU Education Team Head of Humanities
Ms Nash Mandy MNA Operations Team Receptionist
Ms Newton Danielle DNE Education Team Graduate Teaching Assistant - English
Mr Oakes Andrew AOA Education Team Home School Liaison Manager
Ms O'Callaghan Margi MOC Education Team Behaviour Support Worker
Ms O'Connor Jenny JOC Education Team Teacher - Food Technology
Mrs Pain Vicky VPA Education Team Alternative Provision Manager
Mr Palmer Lea LPA Education Team Teacher - Maths
Ms Parsons Emma EPA Education Team Teacher - Science TLR Holder
Mr Parsons Lewis LPR Education Team Cover Supervisor
Ms Pemberton Sam SPE Education Team ATT: English
Ms Perreau Fiona FPE Operations Team Administrative Assistant
Ms Patterson Sally SOA Operations Team Cleaner
Ms Phillips Helen HPH Education Team Transition Lead
Ms Phinbow Sharon SPH Education Team ATT: Science
Ms Poole Libby EPO Education Team Deputy Head of PE
Mr Pye Ashley APY Operations Team Operations Manager
Ms Relph Karen KRE Education Team Science Technician
Mr Reuter Joshua JRE Education Team Deputy Head of Humanities ic: Geography
Ms Rice Lydia LRI Education Team Teacher - MFL
Mr Rigby Paul PRI Operations Team Premises Manager
Ms Ringsell Kathleen KRI Education Team Director of Progress - Year 9
Mr Robinson Michael MRO Operations Team Chef Manager
Ms Rowland Alison ARO Finance Regional Finance Director
Mr Rudd Joshua JRU Education Team Teacher - History
Ms Rutherford Sharon SRU Education Team Head of Lower School Maths
Ms Saxby Joy JSA Operations Team Cleaner
Mr Scafe Jerome JSC Senior Leadership Team Network Associate Principal
Ms Scott Carly CSC Education Team Head of Business Studies & Economics
Ms Scott Kim KSC Education Team Head of Year 8
Ms Sheldrake Virginia VSH Education Team Teacher - Science
Ms Shoesmith Nickola NSH Operations Team Cleaner
Mr Simmons Mark MSI Education Team Teach First: History
Ms Slack Tracey TSL Education Team Science Technician
Mr Smedley Josh JSD Education Team Teacher - English
Ms Smith Jo JSM Education Team Teacher - History
Ms Springett Carly CSP Education Team Teacher - Drama
Mr Stafford Andrew AST Operations Team Premises Assistant
Ms Standivan Karlene KST Education Team Senior Science Technician
Ms Stevenson Karen KSV Education Team SEMH TEaching Assistant
Ms Suggitt Heather HSU Education Team Teacher - Maths TLR Holder
Mr Sugrue Michael MSU Operations Team Cleaner
Mr Sully Steven SSU Education Team Head of Year 7
Ms Todhunter Faye FTO Education Team Teaching Assistant
Ms Vanner Elaine EVA Education Team Teacher - Dance, TLR Holder
Ms Vince Georgia GVI Education Team ATT: Science
Ms Vince Jo JVI Operations Team Reprographics Assistant
Mr Walker Anthony AWA Education Team SENCo (HW Campus)
Ms Walker Karen KWA Operations Team Catering Assistant
Ms Westermann Jamima JWE Education Team Teach First: English
Ms White June JWH Operations Team Cleaner
Mr Whitehead Niall NWH Education Team Head of Performing Arts
Mr Whittington Benjamin BWH Education Team Teach First: English
Mr Wibberley Stephen SWI Education Team Data & Exams Assistant
Ms Willis Charlotte CWI Education Team Safeguarding Officer
Ms Wingfield Barbara BWI Operations Team Administrative Assistant
Ms Woodcock Melanie MWO Education Team Head of English
Mr Woodhead Sonny SWO Education Team Teacher - Art & Design Teacher
Ms Woodley Jennifer JWO Education Team Head of Spanish
Mr Woodward Jack JWD Education Team Teacher - English
Ms Yates Rachel RYA Education Team Teacher - English